Muzeum UO zostało docenione za swój wkład w promocję kanadyjskiej wystawy „Jubileusz Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin”.

W czwartek 14 września br. w Domu Polonii w Warszawie na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie Biznesmenów i Profesjonalistów (PCBPAW) w Windsor (Kanada) oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska odbyło się uroczyste wręczenie Jubileuszowego Medalionu Mikołaja Kopernika w 550. Rocznicę Urodzin. Ceremonii przewodniczył znany działacz polonijny i prezes PCBPAW pan Jerzy Barycki. W imieniu Muzeum UO medalion odebrała mgr Elżbieta Niedźwiedź z BUO. Wystawa związana jest z Rokiem Mikołaja Kopernika ustanowionym przez Senat RP. W murach muzeum była prezentowana przez ponad dwa miesiące, ciesząc się dużą popularnością szczególnie wśród młodzieży szkolnej.