Muzeum Uniwersytetu Opolskiego zaprasza do odwiedzenia wystawy „Opolskie place wczoraj i dziś oczami Andrzeja Hamady”. Ekspozycję można oglądać przed budynkiem Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego, na Pl. Kopernika

Na wystawę składają się opatrzone barwnymi opowieściami artysty szkice placów i najbardziej charakterystycznych budynków architektonicznych w mieście. Ekspozycja przedstawia historię Opola i rozwój budownictwa w naszym mieście.

Andrzej Hamada jest autorem ponad 200 rysunków. Jego prace to wyjątkowe kompozycje, charakteryzujące się ogromną dbałością o szczegóły, oparte na wielkiej wiedzy historycznej i architektonicznej. Teksty zaprezentowane na wystawie publikowane były na łamach „Indeksu”, pisma Uniwersytetu Opolskiego, z którym nestor opolskich architektów współpracuje od ponad 20 lat.