Muzeum UO wzbogaciło swoje zbiory o fotografie z uroczystości nadania Orderu Uśmiechu prof. Stanisławowi Leszkowi Stadniczeńce. Order został przyznany przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu 30 kwietnia 2022 roku. Nadanie tego zaszczytnego odznaczenia odbyło się 6 lutego 2023 roku w Nyskim Domu Kultury. W uroczystości uczestniczyli uczniowie nyskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Laureat podczas ceremonii był pasowany różą i musiał wypić sok z cytryny, a później się uśmiechnąć…

Order Uśmiechu jest nadawany od 1968 roku za tolerancję, życzliwość i działania przynoszące radość dzieciom.

Prof. Stanisław Leszek Stadniczeńko jest profesorem nauk prawnych, specjalistą w zakresie teorii państwa i prawa oraz prawa administracyjnego. Był pierwszym dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Gratulujemy tego zaszczytnego tytułu!