Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia br. o godz. 13.00 na finisaż wystawy Misjonarz ze Śląska. O. Paul Schebesta SVD (1887–1967), pionier badań wśród Pigmejów i Negrytów. Zakończeniu wystawy towarzyszyć będzie interesujący wykład pt. Śląscy misjonarze werbiści w służbie kultur świata.
Naszym prelegentem będzie ksiądz prof. dr hab. Jacek Jan Pawlik SVD – etnolog, afrykanista, religioznawca. Po święceniach kapłańskich w 1978 r. przez wiele lat pracował w Togo, m.in. w duszpasterstwie specjalistycznym i w formacji nowych misjonarzy oraz laikatu w ramach Instytutu Pedagogiki Religijnej św. Pawła w Lome. Pracownik Międzynarodowego Instytutu Etnologii i Lingwistyki „Anthropos” w Sankt Augustin, Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i wykładowca antropologii kulturowej i religiologii w Misyjnym Wyższym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie.
W galerii poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.
